1968 yılında küçük bir kasaba olan Akdağ kasabasının Savcılar mahallesinde doğan Ali SAYAR Akdağ İlköğretim Okulunda ilkokulu tamamladıktan sonra Simav İmam Hatip Lisesi Ortaokul 2. sınıftan terk ederek eğitim hayatını sona erdirmiş ve 1992 yılında küçük bir bakkal ile ticari hayatına başlamıştır. 1994 yılında bakkal yanında gıda toptancılığı işine girmiş ve 1995 yılında ilçeye gelerek Simav’da 4 Eylül cd sinde kendinin ilk gıda toptan işletmesini açmıştır. 2000 yılında aynı caddede bir market açarak 1 yıl boyunca gıda ve toptan ticaretine bu şekilde devam etmiştir. 2001-2002 yılları arasında Simav içerisindeki market sayısı 4’e çıkmıştır.

2003 yılında bu marketleri devredip 2000 m2 alana sahip şuanki merkezi olan Sayar Alışveriş Merkezi’ni kurmuş ve 23.000 çeşit kapasitesiyle Simav halkının hizmetine sunmuştur. Yatırımlarına hızla devam eden Ali Sayar 2006 yılındada Kütahya merkezde bir alışveriş merkezi açarak market sayısını ikiye çıkarmış ve yeni bir sektöre giriş yaparak kalite ve huzuru içinde barındıran Sayar Otel’i hizmete açmıştır. 2007 yılında Simav Esenevler mahallesinde Simavdaki ikinci marketi açarak şube sayısını 3’e çıkarmıştır.

2009 yılında toptanda bir atılım yapıp cash & carry tarzında Simavın ilk toptanını açmış ve şuan başarıyla satışına devam etmektedir.Aynı yıl içerisinde  faaliyete geçirdiği büyük çaplı öğrenci yurdu ile yeni bir dalda büyümeye devam etmektedir. 2010 yılında Uşak'ta market dalında açtığı 4. subesi ile Uşak ilindede bu işde iddialı olduğunu göstermistir.2010 yılının Ekim ayında 6. şubesini Uşak sarayaltı mahallesinde, 7 şubesini 2011 yılının Ocak ayında Uşak dikilitaş mahallesinde hizmete açmıştır.

Sayar Alışveriş Merkezleri olarak 6 şubeli market, Giyim Mağazası , Sayar Otel ve 2 şubeli Nursay Toptan Gıda olarak ticari hayatını sürdürmektedir.

 
En son yayınlanan insert sayesinde en güncel fiyatlara ilk siz ulaşacaksınız.


Sizin görüşleriniz bizim için çok değerlidir! Marketlerimiz ile ilgili görüşlerinizi ve önerilerinizi, varsa şikayetlerinizi ve dileklerinizi lütfen bize iletiniz. Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.


E-Bültenimize kaydolun! SayaR'ın en yeni, özel ve avantajlı kampanyalardan ilk siz haberdar olun. Avantajlı kampanyalarımızı kaçırmayın...